Kiemelt hírek

November 10-én a turizmus-vendéglátás szakos GTK-s hallgatóink, valamint Földrajz BSc-s hallgatóink a Régió- és településmarketing kurzus keretében Budapestre látogattak. Megismerkedtek a Bartók-negyeddel, mint kulturális városrész, annak identitásának és márkájának elemeivel. A Városligetbe látogatva a Liget Projekt hatásait hallgathatták meg városfejlesztés és Budapest, mint márka szemszögéből, betekintve az üzemeltetés kérdéseibe és konfliktusaiba. Végül pedig a Budapest Brand Zrt. mutatkozott be, megismertük feladatait, működését. Köszönjük a részvételt minden hallgatónak, vendéglátóinknak pedig a tartalmas és tanulságos információkat!

A Magyar Földrajzi Társaság Szegedi Osztálya mindenkit meghív soron következő előadóülésére, amelyet Dr. Nagy Gyula tart Albánia: a kétarcú világ címmel.
Mindenkit szeretettel várunk!

Két szegedi egyetemi oktató is tagja volt annak az öttagú zsűrinek, amely döntött idén a Településfejlesztési Díjakról. Dr. Boros Lajos egyetemi docensnek és Dr. Nagy Gyula egyetemi adjunktusnak, a Földrajzi és Földtudományi Intézet Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszéke munkatársainak több mint 150 önkormányzati szakember, közel 20 médium és 23 inspiráló, példamutató projekt közül kellett választania.

Tanszékünk által indított öt hallgatónk mindegyike díjazott lett a Veszprémben megrendezett országos versenyen. Az öt tagozatból háromban induló szegedi diákok mindhárom szekcióban elhozták a legjobbnak járó díjat. Ráadásul a Településföldrajz tagozatban az első három helyezett szegedi. Büszkék vagyunk a hallgatói sikerekre és egyúttal gratulálunk a témavezetőknek és a tanszéki kollektívának, akik a belső felkészítőkön segítették a hallgatók munkáinak kiérlelését.

A Magyar Földrajzi Társaság 146. közgyűlése a tehetséggondozás területén kiemelkedő tevékenysége, lelkes közéleti és a Magyar Földrajzi Társaság életében végzett tevékenységéért Dr. Nagy Gyula egyetemi adjunktus részére a Pro Geopraphia oklevelet adományozta.

A Szegedi Tudományegyetemen teljesedett ki Dr. Kovács Zoltán pályafutása, akit a Magyar Tudományos Akadémia 195. Közgyűlésén, 2022. május 3-án az MTA rendes tagjának választottak.

A Magyar Tudományos Akadémia 195. Közgyűlésén, 2022. május 3-án prof. Dr. Kovács Zoltán tanszékvezető egyetemi tanárt, az MTA levelező tagját az MTA rendes tagjának választották.

Az újonnan megválasztott akadémikusokról és a választás módjáról az alábbi linken lehet bővebben olvasni:

https://mta.hu/kozgyules2022/bemutatjuk-a-magyar-tudomanyos-akademia-uj-tagjait-112124


Az akadémikus választásról többek között a Kari honlap is beszámolt, melyett IDE kattintva olvashatnak.

Tegnap került sor a Kiváló TDK Szervezői Díjak átadására, ahol tanszékünk oktatója, Dr. Bajmócy Péter, egyetemi docens is kitüntetésben részesült.

A díjat a felsőoktatási intézményekben és karaikon folyó tudományos diákköri tevékenységet szervező munkatársak elismerésére alapította 2013-ban az OTDT. A TDK Szervezői Díjat azok az intézményi/kari TDT-elnökök,- titkárok, -felelősök és -koordinátorok nyerhetik el, akik helyi és/vagy országos szinten kimagasló színvonalú szervezői munkát végeznek. A díjakat Szendrő Péter, az OTDT örökös elnöke, valamint Szabó István az – az OTDT Titkárságnak is helyet adó – NKFI Hivatal elnökhelyettese adta át.

Szívből gratulálunk az elismeréshez!


A National Atlas of Hungary Society kötete első helyezett lett az International Cartographic Association konferencián, Firenzében, a szakmai közönség szavazatainak kategóriájában.

2021. november 24-én tartotta meg az OTDT a 35. OTDK befejezése alkalmából rendezett kitüntetés átadó ünnepi ülését, hagyományosan a Magyar Tudományos Akadémia Dísztermében.

A Földrajzi és Földtudományi Intézet - Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék oktatója, Dr. Nagy Gyula, egyetemi adjunktus is kitüntetésben részesült, akit a tudományos diákköri tevékenységet segítő munkájáért Mestertanár Aranyéremmel jutalmaztak.

Elkészült Magyarország Nemzeti Atlaszának „Társadalom” című új kötete, amelynek elkészítésében mind a fejezetszerkesztői, mind a szerzői munkákban az SZTE TTIK Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék számos munkatársa részt vett.

Friss Hírek

Egyre több az üres lakás Szegeden és a vármegyében. A napfény városában két népszámlálás között csaknem duplájára nőtt a nem lakott lakások száma. Dr. Nagy Gyula, a Szegedi Tudo­mány­egyetem Gazdaság- és Társadalomföldrajz tanszékének adjunktusa szerint Szeged esetében egy komplex, igen összetett folyamatról beszélhetünk, vagyis nem lehet pusztán demográfiai okokkal magyarázni azt, hogy két népszámlálás között csaknem megduplázódott az üresen álló lakások száma.

A folyamat részleteiről a hírre kattintva olvashatsz.

Kövess minket

Facebook YouTube