gyaszhir_2024

Gyászhír – Dr. Csapó Tamás (1954-2024)

Megrendülten tudatjuk mindazokkal, akik ismerték és tisztelték, hogy szeretve tisztelt kollégánk Dr. Csapó Tamás, egyetemi magántanár, a Berzsenyi Dániel Főiskola, később a Nyugat-Magyarországi Egyetem, illetve az ELTE SEK volt tanszékvezetője, a hazai településföldrajz kiemelkedő alakja életének 71. évében elhunyt.

A Szombathelyen induló, később Bükre költöző településföldrajzi konferenciasorozat elindításával és megszervezésével a hazai településföldrajz egyik legfontosabb szakmai fórumát teremtette meg. A Településföldrajzi Tanulmányok folyóirat pedig nagyon sok ifjú kutatónak jelentett és jelent bemutatkozási lehetőséget és biztosít helyet a hazai kutatási eredmények ismertetésére.

Az idei konferencián a 20. alkalmat ünnepelték a résztvevők, akik Tamást is köszöntötték a 70. születésnapja alkalmából. Halála nagy veszteség az egész földrajzos közösség, különösen a településföldrajzot művelők számára.

Csapo_T_gyaszkep

Távozásával sokan barátot, pályatársat veszítettek el. Emlékét tisztelettel és kegyelettel megőrizzük.

A Gazdaság- és Társadalomföldrajz Tanszék munkatársai