Kiemelt hírek

Ha szeretnél részt venni az Országos Tudományos Diákkör Fizika-Földtudományok-Matematika szekciójának országos döntőjének lebonyolításában Szegeden, április 6-9. között, kattints a részletekért!

Ha FiFöMa 2021 akkor SZTE! Az idei évben a Szegedi Tudományegyetem rendezi a Fizika, Földtudományok Matematika Szekciót a 35. OTDK keretében!

A Magyar Földrajzi Társaság a 2020. szeptember 5-én, Dunaújvárosban megtartott, 144. Közgyűlésén Dr. Kovács Zoltánnak a Kőrösi Csoma Sándor-emlékérmet adományozta.

Kedves Hallgatóink!

Közös érdekünk, hogy az alábbi előírásokat mindannyian betartsuk és társainkat is biztassuk erre! Vigyázzunk egymásra!

Több mint 30 helyet javítva tavalyi eredményén, idén a 470. helyen áll a Szegedi Tudományegyetem a legfrissebb Quacquarelli Symonds (QS) ranglistán. Ezzel az eredménnyel Magyarországon a legjobb egyetem, az összes vizsgált intézményt tekintve pedig a világ legjobb 12 százalékba tartozik az SZTE.

A Magyar Földrajzi Társaság OKTATÁSMÓDSZERTANI SZAKOSZTÁLYA idén ünnepli fennállásának 100. évfordulóját. Ehhez kapcsolódóan Földrajz - Én ezért szeretlek! címmel pályázatot ír ki

• földrajzot tanító kollégák, valamint
  • geográfus szakos egyetemi hallgatók (BsC, MsC) és
  • földrajz tanár szakos hallgatók részére.

Az értékes nyereményekkel díjazott pályázat részleteiről ITT tájékozódhatnak.