Kiemelt hírek

MEGHÍVÓ

A XXV. Országos Urbanisztikai Konferencián adták át az egyéni Hild János-díjat. A díjat idén két kiemelkedő szakember kapta Ongjerth Richárd és Dr. Kovács Zoltán személyében. A Magyar Urbanisztikai Társaság részéről Dr. Salamin Géza nyújtotta át az elismerést.

A héten megkezdődik immár hagyománnyá vált Földrajz és Te programsorozatunk, mely hétről-hétre izgalmas ismeretterjesztő előadásokkal várja az érdeklődőket.

Megrendülten tudatjuk mindazokkal, akik szerették és tisztelték, hogy kollégánk, tanárunk, barátunk Dr. Csatári Bálint nyugalmazott egyetemi docens, 2019. szeptember 17-én, életének 71. évében elhunyt. Emlékét kegyelettel megőrizzük.

Idén is színes, izgalmas és érdekes programokkal várja Tanszékünk az érdeklődőket a Kutatók Éjszakája programsorozat keretében 2019. szeptember 27-én.

Tanszékünk hallgatói idén is kiemelkedően szerepeltek az Országos Tudományos Diákköri Konferencián. Minden hallgatónk díjazottként tért haza!

Idén is nagyszámú érdeklődőt vonzott a Kutatók Éjszakája programsorozat Tanszékünkre.

Több mint 30 helyet javítva tavalyi eredményén, idén a 470. helyen áll a Szegedi Tudományegyetem a legfrissebb Quacquarelli Symonds (QS) ranglistán. Ezzel az eredménnyel Magyarországon a legjobb egyetem, az összes vizsgált intézményt tekintve pedig a világ legjobb 12 százalékba tartozik az SZTE.

Tanszékünk egyik doktorandusz hallgatója, Ilcsikné Makra Zsófia szerepelt a Mindenki Akadémiája című műsorban a doktori kutatásához kapcsolódó témával: Kihaló és kihalás közeli falvak Magyarországon!

Tudtad, hogy Bécsben a neves festő-építészt, Friedensreich Hundertwassert kérték fel, hogy a rászorulók számára építsen bérlakásokat?

Tudtad, hogy a világ nagyvárosaiban egyre több helyen művelik a városi tereket, gyakran egészen lehetetlen helyeken, például várárokban?

Tudtad, hogy Mórahalom a Szegedhez tartozó tanyavilágból nőtte ki magát és néhány évtized alatt a Dél-Alföld egyik legkedveltebb fürdővárosává vált?

Tisztelt Hallgatók!

Ezúton is felhívjuk a figyelmet, hogy az új koronavírus fertőzés terjedésének megelőzése érdekében az Egyetem épületeinek hallgatók általi látogatása továbbra is tilos!